Ezért fontos a megfelelően illeszkedő babacipő, ami támogatást és védelmet nyújt a lábnak. Amikor tipegőnek való babacipőt keres fontos, hogy:
- Könnyű és rugalmas babacipő legyen, ami segíti a baba mozgását, a lábujjaknál szövet felsőrésszel és saroktámasszal.
- A többi felsőrész legyen puha bőr vagy más légáteresztő anyag egy kis ráhagyással a lábfej méretéhez képest.
- Sima, varrás nélküli illesztéssel hogy ne dörzsölje ki a bababőrt Egyszerűen és könnyebb feladható fazon, ami rajtamarad a babalábon, aminek a szélessége szabályozható.
A tipegők lába
Az Egészségügyi Világszervezet tanulmánya szerint, 9.2 hónap az átlagos életkor amikor a csecsemők segítséggel elkezdenek járni. 11 hónaposan megállnak egyedül, és 12 hónaposan már önállóan tesznek két-három lépést. Fontos, hogy nem szabad siettetni a gyermek elindulását, mindennek eljön a maga ideje. Ezért azt szoktuk mondani, hogy körülbelül 10-18 hónaposan tanul meg járni egy gyermek.
Amikor már járó babának való babacipőt keres fontos, hogy teljes, nem tagolt talpa legyen, hogy megakadályozza a botlást. Könnyű és rugalmas talp legyen, ami támogatja a járást. A felsőrész puha bőr- és egyéb természetes anyag legyen ami szellőzik és szárazon tartja a lábat. Az egészséges babaláb egyenlő az egészséges felnőtt lábbal, hiszen a lábunkat egész életen át használjuk.
A megfelelő méret
A régi módszerrel mi is meg tudjuk mérni a lábakat. Egy kartonpapírra álljon rá a gyermek (teljes súllyal), és jelöljük be mindkét lábon a sarkot és a lábujjhegyet. Vágjunk ki 2 db 1.5cm szélességű és a lábfej hosszúságú csíkot – jelöljük be a jobb és baloldali csíkot. A csíkokat tegyük bele a babacipők megfelelő párjaiba – 2 cm hely maradjon a csík vége és a cipősarok között, ez megfelelő mozgásteret biztosít. Érdemes a lábakat körbe is rajzolni és egy sablont kivágni – ezt is vigyük magunkkal. A jobb és baloldali láb mérete általában eltér, erre is ügyeljünk.
A cipő szélessége is fontos – maradjon oldalsó mozgástér is a cipőben. Ezt az ujjunkkal puhatoljuk ki, a bütyköt ne nyomja a lábbeli.
Az ideális első gyerekcipő
A cipő talpa legyen rugalmas és hajlékony – ezt úgy tudjuk ellenőrizni, hogy megfogjuk a cipőt két kézzel, és cipő orrát a sarok felé hajlítjuk. Csakis olyan cipőt vásároljunk, amelynek a talpa könnyen és középen hajlik be. Ha a cipő a lábujjhegyek mentén hajlik, a gyermek nem tudja majd behajlítani a lábfejét rendesen – a vastag, kemény talpú cipőt pedig nem tudja majd betörni (addigra kinövi). Sajnos nagyon sok ilyen egészségtelen gyerekcipő kapható.
A cipő talpazata legyen csúszásmentes, a felsőrésze legyen szellőző, nedvszívó, készüljön természetes anyagokból. A bélésre is ügyeljünk, ne feledjük, a láb természetes fejlődéséhez fontos, hogy a lábfejet semmi ne nyomja vagy akadályozza a könnyű mozgásban.
Az általunk forgalmazott 100% olasz bőrből készült kiscipők jól szellőznek, talpuk vastag hasított bőr, plusz csúszásgátló réteggel ellátva. Tökéletes viselet bármilyen felületen, nyáron a szabadban is. Könnyű fel-, és levétel a bokánál lévő gumírozásnak köszönhetően. Megfelel minden Európai Uniós előírásnak, mentes minden káros kémiai összetevőtől.