Szinte minden ortopéd szakorvos a mezítlábas járást tartja a legegészségesebbnek. Sokkal inkább hozzásegíti a pici lábát ahhoz, hogy használja a lábujjait, illetve számos olyan izmot, melyet egy merev talpú cipőcskében egyáltalán nem, vagy csak kis mértékben használna.
Sokszor látok olyan csöppséget az utcán aki még csak most tanul járni, de pont, hogy a cipő talpának merevsége, illetve a bokánál történő szorítás akadályozza meg az első önfeledt lépések megtételében.
A Shoeszoo cég nagy előnye, hogy a cipők talpa hasított bőrből készül, ezáltal nem csúszik és kiváló szellőzést biztosít, tehát még nyári időszakban is bátran használható. Mindkét cég termékei tökéletesen megfelelnek az európai standardnek, mind a gyártás, mind a technológia illetve az anyag (bőr) vonatkozásában is.